2017. április 28., péntek

Te miért tanulsz angolul?








A fenti kérdés a legegyszerűbb és a legfontosabb kérdés: maga a cél fontos! A benned rejlő belső hajtóerő, a külső motiváció ÉS az elhatározás együttesen.

Van bármilyen kizárólagos és pofonegyszerű módszer, ami biztosan működik? Elkeserítelek, de nincs.

Hogyan érdemes belefogni?
Mindig az első lépés a legnehezebb, hogy átrendezd életed és minden egyes alkalmat megragadhass, hogy tanulhass. Ó igen, tanulni kell. Minden Egyes Nap.

Benned a kulcs. TE vagy a kulcs. Akarod-e, legyőzöd-e a kifogásaid, és kilépsz a konfortzónádból, kitekintesz a dobozodból és minden alkalmat megragadsz arra, hogy hogy ne félj hibázni és ha nem is tökéletesen, de bátran beszélj!

Nézz körül! Keress pozitív embereket, akiknek sikerült! Gyűjts tőlük ötleteket és próbáld ki valamennyit! Aztán szép lassan kialakul a saját igényeid és tempód szerinti tanulási módszered!

A memorizálás apró fortélyait se feledjük: Ismétlés a tudás anyukája – mondanánk..
Vagyis hogyan érdemes úgy tanulni, hogy meg is maradjon a fejedben?
  1. Tudd a MIÉRT-ed! Te miért tanulsz angolul? Mi lesz majd jobb, amikor már elérted a célod? Képzeld el, milyen is az, amikor szabadon és kötetlenül beszélsz, és még ha hibásan is: az is természetes! Később automatikusan rendeződnek beszédben is a kifejezések. A legfontosabb: merj beszélni!
  2. Először kezdd úgy, hogy 1 órán keresztül bármi, ami eléd kerül csak angolul mondod ki a nevét, a helyzetet, a szavakat közben a netszótár segítségével saját kis szókártyákra, noteszbe kigyűjtöd. A webfordítókkal csak óvatosan, mondatok fordítására csak kontrollal alkalmas.
  3. Legyen ARANYmondatos noteszed! Ilyenek például a mulatságos mondatok, a közmondások, az élethelyzetekre való mondatok. Time fly, doesn’t it?
  4. Szabadítsd meg magad a lustaságtól, a halogatástól, a tehetség is csak akkor ér valamit, ha szorgalommal párosul! Sok fiatallal dolgoztam, aki kitartással, szorgalommal többet elért, mint a tehetségesek. Bizony!
  5. Kapcsold be az intuitív, a kreatív, az ötletelő jobb agyféltekéd! Használd a mind-map-et és a képben rajzolást is! Tartsd be az ismétlés (négyszer minimum, de inkább hétszer) szabályait is.
  6. Ha hallom, elfelejtem, ha látom, emlékezem. Ha csinálom, akkor tudom.
    Minél nagyobb egy információ érzelmi töltése, annál hosszabb ideig emlékszünk rá.
  7. Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj! Tedd változatossá! Nézz rövidebb sorozatokat, felirattal is, téged érdeklő filmeket, amit akár már magyarul is láttál, könyvtárban keress saját szintedhez illő és (nem nehezebb!) rövidebb olvasnivalókat, a vásárolt holmiknak olvasd el az angol feliratait, keress beszélgetőpartnereket, vagy gyere a Filo Café- ba, a Klubba, személyesen is :-)!
Te hogyan tartod a kapcsolatot az angollal? Gyűjtsd össze és mesélj nekünk!

Hozd az ötleteidet, a lendületed, a lelkesedésed, az ambicióidat, a jó kedved közénk! Találkozzunk személyesen is!  Készüljünk együtt a vizsgákra, felvételire, érettségire!

Baráti üdvözlettel: Rédling  Márti**
marti0516@gmail.com
0620-450-52-88
Székesfehérvár

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.